Inwestycja będzie gotowa w połowie tego roku

W skład inwestycji wejdą trzy pomosty pływające, slip, budynek bosmanatu, hangar na sprzęt pływający. Te obiekty powstaną w ramach budowy przystani na 73 jednostki pływające na Wyspie Sobieszewskiej. Realizacja powinna zakończyć się w połowie bieżącego roku.

Przystań powstanie przy nabrzeżu Martwej Wisły, przy ul. Nadwiślańskiej. Po organizacji zaplecza i samego placu budowy, wykonawca przystąpił do robót. Na ten moment wylano już ławy fundamentowe pod obiekty, które zaprojektowano na części lądowej. W najbliższym czasie prowadzone będą prace przy wykonaniu izolacji fundamentów.Realizowana obecnie inwestycja zakłada montaż trzech prefabrykowanych pomostów pływających z trapami zejściowymi, które tworzyć będą zamknięty port w kształcie litery „C”. Miejsce w nim zaplanowano na 73 jednostki pływające. Łączna długość pomostów wynosić będzie około 300 metrów. Pojawią się tu także wytyki cumownicze wraz z wyposażeniem takim jak: drabinki bezpieczeństwa, sprzęt ratowniczy, postumenty oświetleniowe zasilające wyposażone w gniazda elektryczne i zawory wodne, knagi cumownicze, itp.

SLIP, BUDYNEK BOSMANATU ORAZ HANGAR

W ramach projektu przewidziano również budowę slipu dla jednostek pływających o wymiarach 6×6,5 m. Nabrzeże zostanie także wyposażone w drabinki wyłazowe, odbojnice, stojaki na koło ratunkowe i postumenty oświetleniowe.

Oprócz infrastruktury wodnej na terenie przystani powstanie także budynek bosmanatu z zapleczem socjalnym i pomieszczeniami technicznymi, a także salami dedykowanymi dla szkoleń dla około 20 osób. Przy nabrzeżu pojawi się m.in. wiata z zabudowanym paleniskiem na grill. Będzie funkcjonalnie połączona z salą szkoleniową – tak, by umożliwiała organizowanie wydarzeń żeglarskich (regat, spotkań) z wykorzystaniem przestrzeni wiaty i sali szkoleniowej jednocześnie.

Dodatkowo na terenie inwestycji powstanie hangar do przechowywania sprzętu pływającego.

Skip to content