Przed nami kolejne święto muzeów, które w tym roku zostało zorganizowane nie jako Noc, ale Weekend Muzeów. Sprawdzamy, jakie atrakcje przygotowały placówki dla miłośników historii morskiej.

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, w tym roku muzealne święto będzie dużo skromniejsze. Większość placówek zaplanowała jednak bogaty program, choć częściowo w innej formule – zamiast nagromadzenia imprez w jeden wieczór, muzea organizują w dniach 15-16 maja Weekend Muzeów. Będzie to również weekend pełen atrakcji związanych z morzem.

W Kołobrzegu Muzeum Oręża Polskiego, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego, Zarząd Portu Kołobrzeg, Liga Morska i Rzeczna oddział w Kołobrzegu oraz Latarnia Morska w sobotę 15 maja organizują rajd pieszy pod nazwą „Światło i morze”. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jaka była rola światła na morzu w dawnych wiekach – od ognisk palonych na brzegach, przez światła nawigacyjne, po latarnie morskie – oraz poznać historię bałtyckich piratów. Odbędzie się też pokaz użycia lampy Aldisa do komunikowania się na morzu.

więcej : https://zeglarski.info/artykuly/weekend-muzeow-pelen-morskich-atrakcji/

Skip to content