Wczoraj podpisano umowę na rozbudowę przystani żeglarskiej w Błotniku. Inwestycja ma ruszyć w ciągu dwóch najbliższych tygodni, a wszystkie prace mają być zrealizowane do końca kwietnia przyszłego roku.

Już teraz marina w Błotniku rozpoznawalna jest wśród żeglarzy północnej Polski. Każda kolejna inwestycja sprawia, że wzrasta prestiż naszej przystani.

– Coraz większa ranga przystani w Błotniku sprawia, że interesują się tym miejscem nie tylko żeglarze. Coraz chętniej zaglądają do nas przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować w najbliższej okolicy, a najlepiej w sąsiedztwie mariny. Taki fakt cieszy, a co najważniejsze zapewnia kolejne wpływy do gminnej kasy – zauważa Janusz Goliński, wójt gminy Cedry Wielkie.

Wszystkie roboty kosztować będą nieco ponad 4 mln zł, ale dużą część z nich pokryje dofinansowanie, które nasza gmina otrzymała z Unii Europejskiej.

– W tej chwili w naszej marinie może cumować blisko 120 jednostek. Po zakończeniu inwestycji znajdzie się miejsce dla kolejnych 60 łodzi. Warto jeszcze powiedzieć, że przygotowane będzie także stanowisko do obsługi tramwaju wodnego albo największych łodzi – dodaje Łukasz Żarna, dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich

Część obiektów przystosowana będzie na kawiarnię z tarasem.

– Błotnik, a w tym także gmina Cedry Wielkie są oknem na Żuławy. Gdyby udało się uruchomić tramwaj wodny turyści lub mieszkańcy Trójmiasta będą mogli przypłynąć do Błotnika i stąd dalej wybrać się chociażby rowerem w podróż po całym regionie przy wykorzystaniu kilkudziesięciu kilometrów tras rowerowych o znaczeniu lokalnym i międzynarodowym (R-10, R-9), które zostały wybudowane w gminie Cedry Wielkie – dodaje Janusz Goliński.

Skip to content