Prawie 50 miejsc do cumowania, przystanek tramwaju wodnego i plac do zimowania jachtów. A do tego platforma widokowa. Tak wygląda przystań żeglarska w Błotniku w gminie Cedry Wielkie, która została wybudowana dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej.

Przystań jest już gotowa na przyjęcie żeglarzy i została otwarta 1 lipca 2022 r.

Wyjątkowe miejsce na mapie

Jeszcze kilkanaście lat temu w miejscu, gdzie dziś znajduje się nowoczesna przystań żeglarska znajdowały się ruiny dawnej bazy przeładunkowej, dla barek transportujących popioły z Elektrociepłowni Wybrzeże.

I niczym feniks z popiołów, niszczejący przemysłowy obiekt przekształcił się w nowoczesną marinę, która już bije rekordy popularności – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Pierwszy etap budowy mariny zakończony został w czerwcu 2021 r. Podejmując decyzję o jej budowie, pod uwagę brane było między innymi jej doskonałe skomunikowanie zarówno z Gdańskiem, jak i z Wisłą, Nogatem i Zalewem Wiślanym. I już w poprzednie wakacje Błotnik stał się ważnym portem na żeglarskiej mapie delty Wisły.

Marina Błotnik, dzięki umiejętnemu wykorzystaniu funduszy europejskich jest pozytywnym przykładem zachodzących zmian, w miejscu dotychczas nie kojarzonym z turystyką  – dodał marszałek.

Skip to content