Miniona sobota to z pewnością sobota pełna wrażeń i emocji w Gminie Braniewo !
W godzinach popołudniowych rozpoczęło się Święto Śledzia połączone z Dniami Nowej Pasłęki,
Dzięki współpracy z Lokalną Grupą Rybacką „Zalew Wiślany” zapewniliśmy wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw oraz kolorowymi straganami. Nie zabrakło również animacji i konkursów.
Uwieńczeniem obchodów Święta Śledzia były koncerty zaproszonych gwiazd oraz zabawa taneczna.
Jako pierwsi na scenie wystąpili artyści z sekcji wokalnej Braniewskiego Centrum Kultury, tuż po nim mogliśmy posłuchać utworów wykonanych przez Mateusza Grędzińskiego, a gwiazdą wieczoru była Daria. Po gwieździe wieczoru rozpoczęła się biesiada nad Zalewem, do wspólnej zabawy zaprosił Dj Moroz!
Muzyka jaką mogliśmy usłyszeć ze sceny zagwarantowała wszystkim uczestnikom nastój do wspólnej zabawy.
Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Dziękuję wszystkim za liczne przybycie.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszego współorganizatora – Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Wiślany” Prezesa Stowarzyszenia Paweł Kozioł oraz członka Stowarzyszenia Andrzeja Wiśniewskiego za podjęte wspólnie działania i niesamowitą organizację !
Dziękujemy naszym Strażakom z OSP Gronowo, Lipowina i Żelazna Góra za bezpieczeństwo uczestników, pomoc w kierowaniu ruchem i zabezpieczenia pola koncertowego, dziękujemy serdecznie dla naszych Kół Gospodyń Wiejskich z Żelaznej Góry, Lipowiny, Zgody i Gronowa za pomoc w organizacji degustacji potraw rybnych dla mieszkańców oraz przygotowania własnych smacznych wyrobów, dziękujemy także pracownikom Środowiskowemu Domu Samopomocy w Żelaznej Górze szczególnie Prezes Stowarzyszenia Kalinie Jakimczuk. Szczególne podziękowania kierujemy do Pracowników Urzędu Gminy Braniewo za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia oraz profesjonalne koordynowanie wszystkich ważnych działań, zdecydowanie bez Was Dni Nowej Pasłęki nie miałyby takiego rozmachu (Joannie Jankowskiej, Eugeniuszowi Broniszewskiemu, Łukaszowi Kołtunowi, Renacie Kozińskiej, Kornelii Gawryś i Adrianowi Jarzębskiemu). Dziękujemy również „Ekipie Gminy Braniewo” za pysznie przygotowany catering dla żeglarzy (Małgorzata Rojek, Anetta Babik, Iwona Błażejewska, Agnieszka Panasiuk i Józef Białas). Dziękujemy Krzysztofowi Kozłowskiemu za organizacje placu i parkingów oraz wszystkim przedsiębiorcom Trójwsi za promowanie Naszej Pasłęki.
Dziękujemy też wszystkim sponsorom, szczególnie Braniewsko-Pasłęckiemu Banku Spółdzielczego, Oddział w Braniewie za dofinansowanie imprezy i wszystkim tym, którzy po raz kolejny przyczynili się do organizacji tegorocznego Święta Śledzia i Dni Nowej Pasłęki.
Mamy wielkie nadzieję, że wszystkim obecnym się podobało i w przyszłym roku będzie równie dobrze!
Do zobaczenia za rok!
źródło: Gmina Braniewo
Skip to content