Pływaj, zwiedzaj, odpoczywaj.

Pętla Żuławska to wyjątkowa wodna trasa turystyczna. Łączy ze sobą szlaki żuławskich rzek i wody Zalewu Wiślanego. Rejs po Pętli Żuławskiej to sielskie krajobrazy, bliskość przyrody i gwarancja udanego wypoczynku.

Witamy pasjonatów żeglarstwa i wodniactwa oraz wszystkich, którzy polubili Żuławy Wiślane

Jako Stowarzyszenie Żuławy zajmujemy się promocją turystyczną marki Pętla Żuławska. Współpracujemy z samorządami lokalnymi, firmami czarterowymi oraz z operatorami marin. Wspólnie z nimi wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom żeglarzy, kajakarzy i motorowodniaków. Dbamy o przygotowanie dobrej infrastruktury technicznej. Publikujemy wydawnictwa turystyczne, promujące nasz region i żeglarstwo po żuławskich rzekach i wodach Zalewu Wiślanego.

Zapraszamy wszystkich na rejs po Pętli Żuławskiej, najpiękniejszej drodze wodnej w Polsce. To znakomity sposób na rozpoczęcie przygody z wodniactwem, ponieważ możecie wynająć hausbot i popłynąć rzekami nie mając uprawnień. Doświadczeni żeglarze szukający większych wyzwań, poczują dreszczyk emocji obierając kurs na Zalew Wiślany. Przygotowaliśmy dla Was sieć portów, przystani i pomostów cumowniczych, wyposażonych w wygodne zaplecza sanitarne i przyłącza mediów. Przy marinach znajdziecie miejsce na odpoczynek i rozpalenie ogniska. A zatem przybywajcie. Do zobaczenia na wodzie.

Stowarzyszenie Żuławy

Pływaj

Rejs po Pętli Żuławskiej to bez wątpienia kawał dobrej przygody. To pływanie, połączone ze zwiedzaniem żuławskich atrakcji turystycznych i obserwowaniem dzikiej przyrody. Dlaczego szlaki Pętli są tak niezwykłe? Po pierwsze możecie płynąć w jednym kierunku. Nie ma potrzeby żeglować tą samą trasą. Dzięki temu oglądacie ciągle nowe krajobrazy i zwiedzacie kolejne atrakcje. Po drugie są odpowiednie zarówno dla początkujących wodniaków, jak i doświadczonych żeglarzy, ponieważ możecie je przepłynąć kajakiem, łodzią motorową, jachtem żaglowym lub hausbotem. To będzie na pewno niezapomniany rejs.

Zwiedzaj

Lubicie zgłębiać tajniki historii? Poznawać zwyczaje i styl życia dawnych mieszkańców? Oglądać  budowle sprzed kilku wieków? Jeśli tak, to koniecznie przyjedźcie na Żuławy Wiślane.
Żuławskie miasta i wsie kryją w sobie wiele tajemnic i śladów burzliwej przeszłości. Możecie je poznać w trakcie rejsu po Pętli Żuławskiej.
Zwiedzajcie muzea, zabytkowe kościoły i zamki krzyżackie.
Popatrzcie na domy podcieniowe i zagrody holenderskie. Podziwiajcie przedwojenne mosty zwodzone, obrotowe i śluzy przeciwpowodziowe. Na pewno nie będziecie się nudzić.

Odpoczywaj

Czy Wy też najlepiej odpoczywacie na łonie przyrody? Rejs po Pętli Żuławskiej znakomicie regeneruje siły i koi nerwy. Widok przybrzeżnych łąk, szum żuławskich wierzb i odgłosy ptaków każdemu żeglarzowi poprawią nastrój. A po zacumowaniu jachtu skorzystajcie z oferty przygotowanej przez mariny. Do Waszej dyspozycji są boiska sportowe, wiaty do przygotowania posiłków i miejsca na rozpalenie grilla. Zwolennikom aktywnego wypoczynku polecamy wycieczki rowerowe po Żuławach Wiślanych. A na zakończenie dnia ognisko, gitara i śpiew, byleby nie za głośno, aby nie wystraszyć skrzydlatych przyjaciół.

Partnerzy

Stowarzyszenie Żuławy
ul. Sikorskiego 23
82-100 Nowy Dwór Gdański
NIP 5792182998
KRS 0000115819

Skip to content