Przystanie i porty

Niniejsze zestawienie obejmuje porty, przystanie i pomosty cumownicze wybudowane w ramach projektu Pętla Żuławska .

Porty i przystanie

Na motorowodniaków i żeglarzy czeka sieć portów, przystani i pomostów cumowniczych. Obiekty o europejskich standardach powstały w ramach projektu „Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej. Etap I”. Wyposażone są we wszystko, czego potrzeba wodniakom do odpoczynku na stałym lądzie: wygodne zaplecza sanitarne i socjalne, przyłącza mediów, wypożyczalnie rowerów, boiska sportowe, wiaty i miejsca na rozpalenie ogniska. A po zacumowaniu zapraszamy do zwiedzania okolic. 

Zgłoś marinę

Jeśli chcesz zgłosić firmę lub armatora w celu aktualizacji bazy, kliknij w poniższy link

Porty i przystanie

Przystań żeglarska w Rybinie

Otwarta przystań, przystosowana do cumowania burtą, zlokalizowana za mostem obrotowym, przed rozwidleniem rzek Szkarpawy i Wisły Królewieckiej. Nabrzeże o długości 100 metrów, przy którym mogą cumować także statki żeglugi pasażerskiej. Na nabrzeżu znajdują sią toalety, natryski, przyłącze prądu i wody.

Przystań żeglarska w Błotniku

Marina Błotnik to zaciszna przystań żeglarska, położona jest w basenie starorzecza Wisły. Wejście do mariny znajduje się na lewym brzegu za śluzą Przegalina w kierunku Gdańska. Na wodniaków czeka komfortowe zaplecze socjalne i sanitarne, a także miejsca do zimowania łodzi i slip do wodowania. Miejsca postojowe dla ok. 100 jednostek o zanurzeniu do 2,5m.

Przystań żeglarska w Nowej Pasłęce

Przystań znajduje się na wschodnim brzegu rzeki Pasłęki, w pobliżu jej ujścia do Zalewu Wiślanego. Jest to najdalej na wschód wysunięte miejsce postojowe na Pętli Żuławskiej. W pobliżu przez Zalew Wiślany przebiega wodna granica Polski z Obwodem Kaliningradzkim w Rosji.

Przystań żeglarska w Białej Górze

Zlokalizowana niecałe pół kilometra za rozwidleniem Nogatu i Wisły. Jest to otwarta przystań z miejscem na 17 jednostek i 1 statek pasażerski. Cumować należy burtą do pomostu pływającego, osadzonego na palach. Na pomoście są przyłącza mediów. W pobliżu zaplecze sanitarne, sklep spożywczy oraz punkt napełniania butli gazowych i wypożyczalnia rowerów.

Port morski w Krynicy Morskiej

Port morski w Krynicy obejmuje przystań rybacką (część zachodnią basenu portowego oraz jachtowo- pasażerska część wschodnią portu). Jest tu pełna infrastruktura i wygodne zaplecze sanitarne dla cumujących wodniaków. Można stad wypłynąć w rejs do miast na przeciwległym brzegu Zalewu Wiślanego.

Przystań żeglarska w Kątach Rybackich

Klimatyczna i wygodna przystań, położona w basenie zachodnim portu morskiego, równolegle do wód zalewu. Jest tu nowe zaplecze sanitarne i socjalne oraz wszystkie instalacje i slip do wodowania. Przystań ta jest najbliższym miejscem postoju dla żeglarzy wpływających na Zalew Wiślany Szkarpawą i Wisłą Królewiecką. W okolicy sporo ciekawych atrakcji.

Przystań w Braniewie

Niewielka, klimatyczna przystań żeglarska dla małych łodzi i kajaków, położona w centrum miasta, przed kładka dla pieszych. Pomost cumowniczy, przystosowany do cumowania burta, ma długość 25 m i pomieści 5-6 jednostek. Na terenie przystani toalety, prysznice i kontenery na odpady.

Przystań nad Tugą

„Przystań nad Tugą” mieści się się w budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim. Do dyspozycji Naszych gości przewidzieliśmy 6 miejsc cumowniczych wyposażonych w przyłącze prądu oraz wody. W pomieszczeniach bosmanatu znajdują się również pomieszczenia sanitarne.

Przystanie żeglarskie w Malborku

Razem to jedne z największych i najlepiej wyposażonych przystani żeglarskich Pętli Żuławskiej. Liczy w sumie 48 miejsc postojowych dla hausbotów, jachtów i kajaków. Cumuje się do y-bomów lub burtą do pomostów cumowniczych. Na wodniaków czeka wygodne zaplecze sanitarne i socjalne.

Przystań żeglarska w Osłonce

Osłonka to niewielka wieś nad rzeka Szkarpawa. Niewielka, klimatyczna przystań zlokalizowana jest w pobliżu ujścia rzeki do Zalewu Wiślanego. Znakomite miejsce do leniwego odpoczynku i obserwowania przyrody. Okolica jest spokojna. Warto zatrzymać się tu na dłużej i zwiedzić atrakcje turystyczne oraz stolicę Żuław Wiślanych, czyli Nowy Dwór Gdański.

Port w Tolkmicku

Jest to największy polski port nad Zalewem Wiślanym. Przystań żeglarska znajduje się  przy nabrzeżu południowym i częściowo przy zachodnim. Jest tu pełna infrastruktura wodniacka. Cumować można do pomostu z y-bomami lub burtą do nabrzeża zachodniego.  

Stowarzyszenie Żuławy
ul. Sikorskiego 23
82-100 Nowy Dwór Gdański
NIP 5792182998
KRS 0000115819

Skip to content