Przystań żeglarska w Błotniku

Marina Błotnik to zaciszna przystań żeglarska, położona jest w basenie starorzecza Wisły. Wejście do mariny znajduje się na lewym brzegu za śluzą Przegalina w kierunku Gdańska.

Przystań żeglarska w Błotniku

Przystań żeglarska znajduje się w pobliżu wsi Błotnik, na terenie gminy Cedry Wielkie. Na wodniaków czeka komfortowe zaplecze socjalne i sanitarne, a także miejsca do zimowania łodzi i slip do wodowania. W pobliżu mariny zlokalizowana jest szkółka żeglarska z osobnym zapleczem w postaci budynku z magazynem dla łodzi typu Optymist i kajaków wraz z  salą do szkoleń, kuchnią i węzłem sanitarnym. Miejsca postojowe dla ok. 80 jednostek o zanurzeniu do 2,5m. Cumuje się do nabrzeża i pływających pomostów ze stanowiskami typu y-bom.

Cedry Wielkie

Gmina ta leży w północno-wschodniej części województwa pomorskiego i powiatu gdańskiego, w rozwidleniu Wisły i Martwej Wisły. Dogodna lokalizacja w pobliżu Trójmiasta, lotniska i portu morskiego, a także bezpośredni dostęp do nowej drogi S7, powoduje, że turyści mają tu łatwy dojazd przez cały rok. Blisko stąd do nadmorskich plaż i rezerwatu ornitologicznego Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej. Gmina przygotowała dla turystów szeroką ofertę rekreacyjno – kulturową, ukierunkowaną na wypoczynek rodzinny. Gęsta sieć ścieżek rowerowych, siłownie zewnętrzne i boiska sportowe czekają na miłośników aktywnego wypoczynku. Pasjonaci zabytków historycznych również nie będą się nudzili.

Atrakcje w pobliżu

Hala Sportowo-Widowiskowa w Cedrach Wielkich

Nowoczesny obiekt sportowy z  boiskami do gier zespołowych. Jest tu również sala do ćwiczeń aerobowych i zajęć tanecznych, a także pomieszczenia techniczne, sanitarne, a przed halą wygodny parking. Na antresoli powstała widownia na 214 osób i rozsuwana trybuna na blisko 100 miejsc. W pobliżu hali można pospacerować i odpocząć wśród zieleni.  Godziny otwarcia i plan zajęć na stronie www.facebook.com/HalaSportowaCedryWielkie

Dom podcieniowy w Miłocinie

Zbudowany w 1731 r. przez długie lata był ruiną. Po niedawnym remoncie prezentuje się wspaniale i jest wizytówką i atrakcją turystyczną gminy. W planach jest rekonstrukcja istniejących tu niegdyś budynków gospodarczych tak, aby powstał folwark żuławski. 

Kościół w Kieżmarku

To jednonawowa świątynia o konstrukcji szkieletowej, powstała w 1727 r. Na uwagę zasługuje oryginalne wyposażenie z epoki Baroku, a także zabytkowe zegary słoneczne, kamienne herby Gdańska i płyty nagrobne w posadzce.

Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich.

Świątynia w stylu gotyckim, powstała z XIV wieku. Rozbudowana w XV wieku. Spalona podczas II wojny światowej, odbudowana dopiero w latach 80-tych. Jest przykładem ratowania dziedzictwa historycznego po zniszczeniach wojennych.

Dom podcieniowy w Trutnowach

Zbudowany w 1720 roku, był wielokrotnie remontowany. Parterowa część domu jest murowana i otynkowana. Piętro i szczyty domu to przykład tzw. muru pruskiego, czyli konstrukcja ryglowa, wypełniona cegłą. Duża podcień wsparta jest na 8 kolumnach.

Koordynaty GPS

GPS: N 540 17’18” E 180 55’20”

/

Na terenie

Kontakt

Marina Błotnik
ul. Nadwiślańska 2
Błotnik, 83-020 Cedry Wielkie
tel. 697 557 306

 

Cennik do 05.2021

Cennik od 06.2021

  • Typ przystani: zamknięta
  • Średnia głębokość: 3 m
  • Cumowanie: do y-bomów lub burtą do nabrzeża
  • Liczba miejsc: ~80

Mapa

Stowarzyszenie Żuławy
ul. Sikorskiego 23
82-100 Nowy Dwór Gdański
NIP 5792182998
KRS 0000115819

Skip to content