Przystań żeglarska w Kątach Rybackich

Przystań w Kątach Rybackich jest najbliższym miejscem postoju dla żeglarzy wpływających na Zalew Wiślany Szkarpawą i Wisłą Królewiecką. 

Przystań żeglarska w Kątach Rybackich

Klimatyczna i wygodna przystań, położona w basenie zachodnim portu morskiego, równolegle do wód zalewu. Przystań jest dostępna dla jachtów o zanurzeniu do 1,5 m. Jest tu nowe zaplecze sanitarne i socjalne oraz wszystkie instalacje i slip do wodowania.
Basen wschodni, wcinający się w ląd, ma trzy nabrzeża. Zachodnie jest przeznaczone dla jachtów.
W pobliżu portu są sklepy i punkty gastronomiczne, w tym kilka barów i smażalni ryb.

Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to wieś letniskowa z tradycjami rybackimi, położona w gminie Sztutowo, na zachodzie Mierzei Wiślanej, nad brzegiem Zalewu Wiślanego.
Motorowodniacy, którzy zacumują w tutejszej przystani, mogą wziąć udział w różnych cyklicznych imprezach, organizowanych na terenie gminy oraz zobaczyć okoliczne  atrakcje turystyczne.
Warto zatrzymać się tu na dłużej i zachwycić przyrodą Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.

Gmina Sztutowo

W pobliskim Sztutowie znajduje się końcowa stacja kolejki wąskotorowej, którą można dojechać aż do ujścia Wisły w Mikoszewie albo po przesiadce w Stegnie, pojechać do Nowego Dworu Gdańskiego.   Szczegółowy rozkład jazdy wagoników na stronie https://kolejzulawska.pl/
Na terenie gminy, w miejscu dawnej osady Nowy Świat, powstaje droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską (tzw. przekop Mierzei Wiślanej).
Gminę Sztutowo z pewnością polubią ci, którzy szukają ucieczki od miejskiego gwaru, cenią kameralność, ciszę i kontakt z przyrodą, a także czyste powietrze. Tu świetnie się wypoczywa dbając jednocześnie o zdrowie i kondycję fizyczną. Oferta przygotowana dla turystów, obejmuje wędrówki szlakami Nordic Walking, wycieczki rowerowe, a także sporty wodne, jazdę konną, wędkarstwo, sporty plażowe – beach soccer i siatkówka. 

Atrakcje w pobliżu

Muzeum Stutthof w Sztutowie. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1939-1945)

Utworzone dzięki staraniom byłych więźniów obozu 12 marca 1962 r. Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Godziny otwarcia oraz więcej informacji na stronie www.stutthof.org.

Zwodzony most na Wiśle Królewieckiej (1934 r.)

Zabytkowy, wciąż czynny most, znany z kadrów jednego z odcinków serialu „Czterej Pancerni i pies”. Po jego jednej stronie położona malowniczo gminna przystań żeglarska Marina Baltica. Przy przystani znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz restauracja Marina Sztutowo, gdzie można zjeść coś pysznego. 

„Ławeczka Rybaka” na przystani żeglarskiej

Nowy symbol Kątów Rybackich, który jest uhonorowaniem ciężkiej pracy rybaków. Tuż obok znajduje się port rybacki, gdzie można kupić świeżą rybę.

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich

Oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Można tu zobaczyć dawny warsztat szkutniczy, tradycyjne łodzie, ekspozycję dotyczącą rybołówstwa oraz nauczyć się wiązania węzłów. Godziny otwarcia, ceny biletów i inne informacje można znaleźć na stronie www.nmm.pl.

Rezerwat „Kąty Rybackie”

Utworzony w 1957 roku, o powierzchni 102,54 ha. Jest to największy rezerwat ornitologiczny kormorana czarnego i czapli siwej. Obecnie przebywa tu ok. 6500 par lęgowych kormoranów i ok. 600 par czapli.

Koordynaty GPS

GPS: N 54°20’27” E 19°14’16” 

/

Na terenie

0

W Pobliżu

Kontakt

Port morski w Kątach Rybackich
Kąty Rybackie, ul. Rybacka 66
82-110 Sztutowo,
tel. 55 247 87 19

Cennik do pobrania

  • Typ przystani: basen portowy
  • Średnia głębokość: 1,8-3,2 metra
  • Cumowanie: burtą do nabrzeża lub do pomostu z y-bomami
  • Liczba miejsc: ~

Mapa

Stowarzyszenie Żuławy
ul. Sikorskiego 23
82-100 Nowy Dwór Gdański
NIP 5792182998
KRS 0000115819

Skip to content