Pływaj !

p

Komunikaty

Szlaki wodne

*

Śluzy i mosty

+

Czartery

Nawigacja

Rejs po szlakach wodnych Pętli Żuławskiej to gwarancja udanego wypoczynku. 

Pętla Żuławska to niesamowity spektakl na żywo, w którym główne role grają rzeki Wisła, Nogat i Szkarpawa oraz Zalew Wiślany. Reżyserem jest przyroda, a scenariusze układają pory roku. Tło jest równie ciekawe: wierzbowe aleje, urokliwe wioski i miasta, pola pachnące ziołami i ptasia muzyka.

Pływaj

Rejs po Pętli Żuławskiej na pewno będzie dla Was niesamowitą przygodą.  To wszystko dzięki bliskości przyrody i atrakcji turystycznych, a także doskonałej infrastrukturze technicznej.
Dla  wodniaków i żeglarzy przygotowaliśmy sieć portów, przystani żeglarskich i pomostów cumowniczych. To obiekty o europejskich standardach. Powstały w ramach projektu „Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej. Etap I”, który został uznany za jedno z kluczowych przedsięwzięć turystycznych o znaczeniu ponadregionalnym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007–2013 Działanie 6.4 „Inwestycje w projekty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym”.

+

Czartery

Rybina

Barki motorowe (hausbooty)
www.barkami.pl
info@barkami.pl

Gdynia port jachtowy

Jachty żaglowe pełnomorskie
www.balticayachts.pl
czarter@balticayachts.pl

i-czarter

przykladowy tekst
+48 500 000 000

Komunikaty żeglugowe

Komunikat nawigacyjny nr 50 /2023

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, że w dniach 2-3.09.2023 r. odbędzie się impreza na wodzie pn.: „Castle Triathlon...

Komunikat nawigacyjny nr 48 /2023

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, że w dniu 18.08.2023 wystąpiła awaria systemu sterowania zwodzeniem mostu...

Szlaki wodne Pętli Żuławskiej

Zalew Wiślany

Tor wodny ma kształt litery Y, skierowanej nóżką w kierunku wschodnim. Ramię północne to podejście do Szkarpawy, na drogę wodną do Gdańska, a ramię południowe to podejście na rzekę Elbląg do Elbląga.

Nogat

Na Nogacie są 4 śluzy: Biała Góra, Szonowo, Rakowiec i Michałowo. Pierwsza to zabytkowa, rozbudowana śluza między Wisłą a Nogatem. Kolejne to śluzy kaskadowe na stopniach rzecznych, zbudowane obok elektrowni wodnych.

Stowarzyszenie Żuławy
ul. Sikorskiego 23
82-100 Nowy Dwór Gdański
NIP 5792182998
KRS 0000115819

Skip to content