Młodzi żeglarze z gminy Cedry Wielkie w końcu wypłynęli na wodę. Za nami pierwsze zajęcia Szkółki Żeglarskiej, które z lądu i wody obserwowali samorządowcy.

– Każdy z młodych żaglarzy na pewno z niecierpliwością czekał na ten dzień, by po zimowej przerwie móc ponownie trenować na wodzie. Jak mogliśmy zaobserwować, nauka nie poszła w las, bo młodzi żeglarze radzili sobie całkiem dobrze z silnym wiatrem i dużymi falami – mówi Janusz Goliński, wójt gminy Cedry Wielkie.

Zmaganiom młodych żeglarzy przypatrywali się także Justyna Słowińska, przewodnicząca rady Gminy Cedry Wielkie oraz Błażej Konkol, wójt gminy Trąbki Wielkie, który wspólnie z Januszem Golińskim i Łukaszem Żarną, dyrektorem ŻOKiS omawiali wspólny projekt żeglarski, w którym uczestniczyć będą uczniowie oraz nauczyciele z trzech gmin: Cedry Wielkie, Trąbki Wielkie i Suchy Dąb.

Przy okazji pierwszych zajęć samorządowcy wybrali się też w krótki rejs jachtem sterowanym przez Jakuba Kaszubę, prezesa Base Group, który sprezentował łódź naszej szkółce żeglarskiej.

W związku z obostrzeniami nie odbyło się podsumowanie minionego sezonu, dlatego też zaraz po pierwszym treningu na wodzie trener Krzysztof Kocięda wspomniał o pierwszych sukcesach naszych młodych żeglarzy.

– Dziękuję Wam za cały rok ciężkiej pracy i tak duże zaangażowanie. Słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy są obecni na każdym treningu i zawsze mogę na nich polegać. Błotnik jest miejscem doskonałym do uprawiania żeglarstwa. Mam tu na myśli również kwestie bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że niebawem Wasze umiejętności będziecie mogli sprawdzać na większych falach i przy silniejszych wiatrach na Zatoce Gdańskiej – mówi Krzysztof Kocięda.

Dodajmy jeszcze na sam koniec, że za osiągnięcia żeglarskie nagrodzono Agatę Wasąg i Antoniego Kuca.

info : www.cedry-wielkie.pl

Skip to content