Już za chwilę maj, a wraz z nim start sezonu wodnego. Wielu z nas niecierpliwie wyczekuje momentu, kiedy po kilkumiesięcznej przerwie będzie można wrócić do aktywności nad wodą.

Możliwości jest z każdym rokiem więcej, bo zarówno samorządy, jak i sektor prywatny dokładają starań, by zwiększać atrakcyjność Polski w zakresie turystyki wodnej. Od prostych kąpieli, przez różne odmiany surfowania, spływy, po rejsy mniejszymi i większymi jednostkami pływającymi: żaglówkami czy łodziami motorowymi.

W rezultacie nie ma sezonu, by na turystycznej mapie Polski nie otworzyło się nowe kąpielisko, nie została oddana do użytku nowa marina czy opracowany nowy szlak wodny. Każda kolejna tego typu inicjatywa przyczynia się do wzrostu popularności turystyki wodnej wśród Polaków. I dobrze, nie od dziś wiadomo, że wypoczynek nad wodą pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, a przy okazji pozwala spojrzeć na Polskę z nietypowej perspektywy. Niniejszą publikacją chcemy udowodnić, że każdy region dysponuje ciekawą ofertą dla wodniaków. W jednym regionie jest to nowoczesna infrastruktura dla żeglarzy, w innym urokliwy i mało znany szlak kajakowy, jeszcze w innym centrum atrakcji wodnych, w którym interesująco spędzi czas cała rodzina.

Liczymy, że zainspirujemy was do odkrywania tych ciekawych miejsc, a przy okazji rozbudzimy zainteresowanie poznawaniem ich turystycznego oblicza. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by połączyć weekendowy wypad nad jezioro, kilkudniowy spływ kajakiem czy rejs żaglówką z odkrywaniem walorów kulturowych czy przyrodniczych odwiedzanych miejsc. Zapewniamy, że w kraju jest jeszcze wiele zakątków nieodkrytych przez aktywnego turystę, które warto odwiedzić.

Do zobaczenia nad wodą!    MO

Pobierz wydanie specjalne WT Turystyka Wodna 2021 TU 

Skip to content