Osiem jachtów rywalizowało w weekend 19-20 czerwca na wodach Zalewu Wiślanego w Pucharze Tolkmicka 2021. Regaty zaliczały się do Pucharu Bałtyku Południowego.

Przy wymarzonej do żeglowania pogodzie rozegrany został Puchar Tolkmicka, zorganizowany przez UKS Tolkmicko. W zawodach wystartowało osiem łódek, które rywalizowały w klasie KWR. W sobotę 19 czerwca przeprowadzono trzy krótkie wyścigi, a dzień później jeden długi.

Pierwsze miejsce w regatach zajął jacht „Maga” ze sternikiem Tomaszem Siekierko (UKS Tolkmicko), który osiągnął najlepsze wyniki we wszystkich czterech wyścigach. Drugi na podium był „Earl Grey” ze Zbigniewem Dąbrowskim (niezrzeszony), a trzeci „Another-go” z Markiem Florianowiczem (niezrzeszony).

Na czwartej lokacie uplasowała się „Litwinka 2” Mariana Drabińskiego (MKŻ Dal Frombork), na piątej „Facil” Stefana Politańskiego (HOW Bryza), na szóstej „Kompiss” Grzegorza Pionke, na siódmej „Studio Line 2” Jana Pieciukiewicza (obaj MKŻ Dal Frombork), a na ósmej „Pigo” Bartłomieja Wysockiego (niezrzeszony).

Następną imprezą cyklu Pucharu Bałtyku Południowego jest Nord Cup B8 Race, który odbędzie się w dniach 25-27 czerwca w Gdańsku. Z kolei na Pomorzu Zachodnim od 1 lipca rozpoczną się Regaty Gryfa o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.