Port morski w Krynicy Morskiej

Port morski w Krynicy obejmuje przystań rybacką (część zachodnia basenu portowego oraz jachtowo-pasażerską (część wschodnia portu).

Port morski w Krynicy Morskiej

Jest tu pełna infrastruktura i wygodne zaplecze sanitarne dla cumujących wodniaków. Można stad wypłynąć w rejs do miast na przeciwległym brzegu Zalewu Wiślanego. Szczegółowy rozkład rejsów statkami żeglugi pasażerskiej jest na stronie www.zegluga.pl/rejs Godziny odpływów tramwaju wodnego na stronie www.tramwajwodny.info /rozklad-rejsow/ Jeśli nie planuje się rejsu, warto po prostu pospacerować po miasteczku portowym i chłonąć klimat nadmorskiego kurortu. Obok przystani jest Lunapark Krynicki oraz inne obiekty rozrywkowe i gastronomiczne. W pobliżu także szkoła windsurfingu Wind Sport (ul. Niska 9).

Krynica Morska

Krynica Morska jest stolica żeglarstwa po Zalewie Wiślanym. Położona w środkowej części Mierzei Wiślanej jest zarazem jedną z najbardziej popularnych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Wygodne, długie i piaszczyste plaże nadmorskie, pobliski rezerwat przyrodniczy Buki Mierzei Wiślanej, niewielka odległość od Trójmiasta oraz możliwość żeglowania po zalewie przyciągają tłumy turystów. Poza sezonem w miasteczku jest bardzo spokojnie. Warto je odwiedzić nie tylko w wakacje, aby odpocząć, odetchnąć świeżym powietrzem i nacieszyć oczy pięknymi widokami.

Atrakcje w pobliżu

Latania morska

Otwarta w 1951 roku. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych oraz punkt orientacyjny dla żeglarzy. Widoczna z daleka ze względu na charakterystyczny czerwony kolor licowanej cegły, z której została zbudowana. Aby wejść na latarnie, trzeba pokonać 105 schodów, ale widok z góry jest imponujący – morze, plażę, miasteczko, okoliczne lasy, migocące w słońcu żagle jachtów na Zalewie Wiślanym, a na przeciwnym brzegu zarys Fromborka.(ul. Żołnierzy, ok. 1 km od portu)

Nadmorska trasa rowerowa z Mikoszewa do granicy z Rosją

Jest przedłużeniem europejskiej trasy R-10. Cześć szlaku od strony wsi Piaski to droga szutrowa w spokojnej okolicy, niezadeptanej przez turystów. Jest tu piękna, dzika plaża nadmorska. W Krynicy szlak rowerowy łączy się z Promenadą Nadmorską. Jest to bulwar spacerowy z ławkami i ładnym oświetleniem. Tu droga rowerowa ma nawierzchnie asfaltowa i jeździ po niej dużo osób na łyżworolkach.

Plaża nadmorska

Strzeżone kąpielisko, wyjątkowo biały piasek i doskonała infrastruktura dla turystów, a w sezonie różne imprezy plenerowe. Poza sezonem letnim dobre miejsce na spacery brzegiem morza.
Szczegółowe informacje o aktualnych wydarzeniach oraz mapka z obiektami zaplecza dla plażowiczów na stronie www.plazabiala.pl
(Odległość od portu ok. 1 km)

Punkty widokowe na wzgórzach wydmowych Mierzei Wiślanej, tj. Wielbłądzi Garb i Góra Pirata z platformami widokowymi.

Można tam trafić, jadąc od Krynicy w stronę granicy z Rosją. Dojścia na punkty widokowe są oznakowane, a na poboczu jest miejsce na zaparkowanie auta. Z platformy widać rozległą panoramę wybrzeża Bałtyku, wody Zalewu Wiślanego oraz przy dobrej pogodzie zarys Fromborka i Tolkmicka. Warto zabrać ze sobą dobrą lornetkę.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne przy ul. Rybackiej 28

Jest tu duży plac zabaw dla dzieci, boiska do gier zespołowych, korty tenisowe, skatepark  i siłownia plenerowa. To znakomite miejsce dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku.

Koordynaty GPS

N 54°22’42”
E 19°26’50”

/

Na terenie

0

W Pobliżu

Kontakt

Ulica: Krynica Morska ul. Bojerowców 4
Bosmanat: +48 885 882 772

Cennik do pobrania

  • Typ przystani: basen portowy
  • Średnia głębokość: 2,5 metra na torze podejściowym, ok. 1,5 m w basenie im. L. Teligi
  • Cumowanie: burtą lub do y-boomów przy pomostach
  • Liczba miejsc: ~ 80 

Mapa

Stowarzyszenie Żuławy
ul. Sikorskiego 23
82-100 Nowy Dwór Gdański
NIP 5792182998
KRS 0000115819

Skip to content